تبدیل ضایعات پلاستیکی وسایل نقلیه به فوم توسط روغن نارگیل

مرجع پلیمر در بازار ایران: وسایل نقلیه همراه با اجزای پلاستیکی، فلزی و لاستیکی آن مسئول تولید میلیون‌ها تن ضایعات پلاستیکی در سراسر جهان می‌باشند. محققان موفق به بازیافت اجزای پلاستیکی در این وسایل نقلیه توسط روغن نارگیل شده‌اند که می‌تواند به عنوان فوم برای ساخت و ساز، بسته‌بندی و صنایع خوردرو مجددا مورد استفاده قرار بگیرد.

پلی کربنات و پلی‌ یورتان بازیافتی مناسب برای عایق ساختمانی، یخچال‌ها و محصولات بسته‌بندی هستند. برخی از ضایعات پلاستیکی وسایل نقلیه می‌تواند به آسانی مجددا فرآورش گردد، با این وجود مواد پلی کربناتی و پلی یورتانی نیازمند روش بازیافت شیمیایی دشوارتر هستند. علاوه بر این رنگ‌ها و پوشش‌هایی که بر روی پلاستیک‌های پلی کربنات و پلی یورتان قرار دارد در حین فرآورش آن‌ها مزاحمت ایجاد کرده و باعث تخریب محصولات بازیافتی می‌گردند. با اضافه کردن بعضی از انواع مواد بازیافتی به فوم‌های عایق موجود، می توان فوم‌ها را بیش از حد متراکم یا شکننده کرد. اگر چه محققان تکنیک‌های مختلف بازیافت شیمیایی را توسعه داده‌اند، اما تعداد بسیار کمی از آنها تلاش کرده‌اند تا محصولات قابل استفاده با آنها را تولید کنند.

روغن نارگیل قادر به تخریب پلی کربنات می‌باشد. تیم تحقیقاتی موفق به توسعه راهی برای بازیابی پلی کربنات و پلی یورتان از ضایعات پلاستیکی وسایل نقلیه با روغن نارگیل و ماکرو ویو شدند. این دستاورد منجر به ایجاد محصولات بازیافتی و تجدید پذیر شده است که تخریب نمی‌گردد. این محصول را می‌توان با یک فوم موجود ترکیب کرد و یکپارچگی فوم عایق حفظ می‌شود. علاوه بر این، این مواد جدید در دماهای بالا پایدار بوده و این امر برای صنایع ساختمانی مناسب است.

اشتراک پست

افتتاح خط تولید مجموعه رام زير موتور و دسته موتورهای دناپلاس اتوماتيك ايران خودرو در شركت رينگ سازی مشهد و پارت لاستیک

مجموعه رام زير موتور و دسته موتورهای دناپلاس اتوماتيك ايران خودرو (DAE) در شركت رينگ‌سازي مشهد و پارت‌لاستیک طراحی و به مرحله توليد انبوه رسيد. ايكوپرس- در ششمين [...]

پارت لاستیک؛ برند برتر ششمین همایش برندینگ

پارت لاستیک برند برتر ششمین همایش برندینگ - مردادماه 1397 معرفی شد.​

تبدیل ضایعات پلاستیکی وسایل نقلیه به فوم توسط روغن نارگیل

مرجع پلیمر در بازار ایران: وسایل نقلیه همراه با اجزای پلاستیکی، فلزی و لاستیکی آن مسئول تولید میلیون‌ها تن ضایعات پلاستیکی در سراسر جهان می‌باشند. محققان موفق به [...]

سری جدید پلی متیل متاکریلات در تولید قطعات غیر شفاف خودرو

سری جدید پلی متیل متاکریلات در تولید قطعات غیر شفاف خودرو
ادامه مطلب

فناوری ضدحریق کردن کامپوزیت با گرافن

فناوری ضدحریق کردن کامپوزیت با گرافن
ادامه مطلب