شرکت پارسا یاران

شرکت پارسا یاران

شرکت پارسا یاران خراسان در مجموعه گروه کارخانجات پارت لاستیک با هدف تولید لوله های پلاستیکی سوخت خودرو از سال 1384 فعالینهای خود را آغاز نمود و در حال حاضر، تنها تولیدکننده ایرانی لوله های سوخت خودرو لوگان در کشور میباشد.
سیستم گیفیت مستقر در این شرکت ISO/TS میباشد و بنا به الزامات رنو، مدارک مهندسی بر اساس ANPQP تهیه شده اند. سیستمهای انتقال سوخت در اتومبیل ها که مجموعه ای است متشکل از باک بنزین، پمپ، فیلتر، رگلاتور و لوله های پلاستیکی انتقال سوخت، از نظر ایمنی و قانونی (safety and regulation) از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند.
لوله های انتقال سوخت از خانواده پلیمرهای ترموپلاستیک و عموما گروه پلی آمیدها و پلی فتال آمیدها هستند که گریدهای خاصی از این مواد به صورت تک لایه و سه لایه یا پنج لایه تولید میشوند.
با توجه به حساسیت های یاد شده و در راستای استراتژی توسعه پایدار گروه کارخانجات پارت لاستیک، فعالیتهای مهندسی و تولیدی لوله های سوخت در این شرکت، تحت نظر شرکت فرانسوی هاچینسون (به عنوان لایسنسور) انجام میشود و برای این منظور طی جلسات متعددی نسبت به انتقال دانش فنی و تکنولوژی تولید اقدام شده است.

در حال حاضر، این شرکت برای تولید لوله های سوخت خودرو L90 (لوگان) به تعداد 150000 دستگاه در سال تجهیز شده است و برخوردار از تجهیزات با تکنولوژی روز اروپا به شرح زیر میباشد:
- دستگاه دابل سوئل
- دستگاه ترموفرمینگ
- دستگاه مونتاژ Quick Connector
- دستگاه تست نشتی
- اکسترودر تولید لوله های TPE

تنوع محصولات تولیدی این شرکت در مجموعه سیستم سوخت رسانی عبارت است از: تولید شیلنگ های PVC و TPE در سایزهای مختلف و انجام عملیات تولید اکستروژنی و تکمیل و فرمینگ شیلنگ های پلی آمیدی سوخت. همچنین با بهره گیری از خط اکستروژن با تکنولوژی کشور سوئیس، امکان تولید لوله های سایز زیر 16 میلیمتر و از مواد مختلف نظیر پلی اتیلن و پلی یورتان و ... نیز وجود دارد.