کسب پروانه کاربرد علامت استاندارد

پویاگسترخراسان از شرکت های زیرمجموعه گروه کارخانجات پارت لاستیک به عنوان اولین شرکت تولید کننده نوارهای درزگیر خودرو در ایران موفق به اخذ استاندارد ملی شد.

 

برگزاری مراسم اعطای نخستین جایزه فناورانه ایرج یزدان بخش در دانشگاه فردوسی مشهد

 

 

 مانوپارت به عنوان مرکز نوآوری و شتابدهی گروه صنعتی پارت لاستیک با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد برگزار کرد:

جایزه مرحوم ایرج یزدان بخش

هدف رویداد: حمایت از ایده ها و طرح های فناورانه صنعتی

مخاطبین: دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

حوزه های مربوطه:

  • صنعت خودرو
  • رباتیک
  • قطعات پزشکی پلیمری
  • محیط زیست و انرژی های تجدید پذیر (با محوریت فناوری های شیمی)

جایزه رویداد: یک دستگاه خودرو کوییک R

در روز دوشنبه ۱ اسفندماه ۱۴۰۱ مراسم اعطای نخستین جایزه فناورانه ایرج یزدان بخش در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
این مراسم که نشان از ارتباط دانشگاه با صنعت دارد در زادروز ایرج یزدان بخش برای اهدای جایزه فناورانه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر رضا لطفی معاون پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تقدیر از گروه صنعتی پارت لاستیک برای همکاری با دانشگاه گفت: صنعت می‌تواند مسئله‌های خوبی برای دانشگاه تعریف کند.همچنین باید توجه داشت که در دانشگاه ما به تربیت انسان ارزش آفرین و با ظرفیت بی نهایت  می‌پردازیم که می‌تواند در صنعت بسیار کارآمد باشد.

در ادامه مراسم دکتر عبدالله یزدان بخش برادر مرحوم ایرج یزدان ضمن بیان تلاش های  برادر خود در عرصه صنعت و گرامی داشتن یاد و خاطره او اظهار داشت بناست جایزه فناورانه ایرج یزدان بخش هر ساله برگزار گردد.

در این مراسم دکتر محمدرضا مه‌پیکر مشاور مدیریت ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه فردوسی مشهد نیز بیان کرد: رسالت و ماموریت دانشگاه توسعه علم، ترویج علم و کاربست علم است که برای کاربست علم از طریق پژوهش های کاربردی در قالب هدایت پایان نامه ها و رساله های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ارتباط با بخش تحقیق و توسعه صنایع، امکان پذیر است. وی افزود جایزه ایرج یزدان بخش فقط جنبه نمادین ندارد و  از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا نقطه اتصال واقعی دانشگاه و صنعت می تواند باشد.

همچنین در خصوص شاخص‌ها و چارچوب‌های این جایزه این گونه توضیح داد: رساله‌ها در چهار حوزه صنعت خودرو، پلیمرهای پزشکی، رباتیک و محیط زیست و انرژی‌های تجدیدپذیر مورد بررسی قرار می‌گرفتند که از میان نوزده محصول ۵ مورد وارد ارزیابی تخصصی شدند که از میان‌ آن‌ها امروز از سه برگزیده تقدیر خواهد شد.

در پایان با حضور دکتر احد ضابط رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر انتظاری استاد راهنما دو رساله دکتری که موفق به کسب مقام دوم شده بودند از تیم دکتر نرجس شهرآئینی و تیم دکتر عفت مشفقی تقدیر شد. همچنین با حضور دکتر اکبرزاده استاد راهنمای تیم برنده خودروی ملی کوئیک از مهندس امیر حجتی نماینده دانشجویان تیم تقدیر به عمل آمد و اولین جایزه فناورانه به تیم هگزا اعطا گردید.

 

 

چهلمین سالگرد تأسیس گروه صنعتی پارت لاستیک

در چهاردهم آذر ماه 1360 شرکت پارت لاستیک به همت والای جناب آقای ایرج یزدانبخش و همراهانشان تاسیس شد. امروز چهلمین سالگرد تاسیس خانواده بزرگ گروه صنعتی پارت لاستیک می باشد. این روز بزرگ را به همه بزرگوراران و همکاران عزیز تبریک و تهنیت عرض می نماییم. در راه توسعه اندیشه و ادامه مسیر خدمت بی منت برای ایران عزیز عهد و پیمان می بندیم و به روح بزرگ بنیان گذار عزیز پارت لاستیک درود میفرستیم.

رونمایی از سردیس “ایرج یزدانبخش”

در تاریخ ۲۳ شهریورماه، سردیس «ایرج یزدان‌بخش» با حضور احسان اصولی، رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و معاونان سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری در بلوار «ایرج یزدان‌بخش» در شهرک صنعتی توس رونمایی شد.

چندی پیش در کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد، تغییر نام بلوار حسن آباد به بلوار «ایرج یزدان‌بخش» مصوب شد و امروز از تابلو این بلوار و سردیس این صنعت‌گر مشهدی در حضور اعضای شورای اسلامی شهر مشهد معاونان شهرداری و خانواده این چهره شاخص، رونمایی شد.

مرحوم «ایرج یزدان‌بخش» از کارآفرینان و صنعت‌گران برجسته و بنیان گذار گروه پارت لاستیک نیز بوده است.

گفتنی است که این سردیس توسط اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ساخته شد.

منبع: شهرآرانیوز

نامگذاری بلوار حسن آباد به نام ایرج یزدانبخش

براساس مصوبه 30 اردیبهشت ماه سال 1399 در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد، بلوار حسن آباد به نام ایرج یزدانبخش نامگذاری شد.
این جاده شاهراه ارتباطی بزرگراه آزادی به سمت شهرک صنعتی توس است که در سال 99 بهسازی شده و طول آن 2200 متر میباشد.
ناهید فربدنیا، رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلونویسی شهرداری مشهد در خصوص علت نامگذاری این معبر به نام ایرج یزدانبخش بیان کرد: ایرج یزدانبخش از کارآفرینان و بزرگ مردان صنعت خراسان رضوی و کشور بوده است.
او همچنین افزود: ایشان بنیانگذار گروه پارت لاستیک بوده اند. وی متولد ۱۳۱۹ در شهر نیشابور بوده و حدود ۲۰ سال در سمت کارشناس، مدیر کل و معاون مرکز آمار خدمت کرده است و بعد از بازنشستگی فعالیت خود را در بخش خصوصی آغاز کرده است، این شرکت در حال حاضر باعث اشتغال بیش از ۲۰۰۰ نفر گردیده است.
فربدنیا خاطرنشان کرد: ساخت سردیس این شخصیت بزرگ خراسان رضوی در دستور کار سازمان اجتماعی و فرهنگی است که پس از اتمام ساخت، از سردیس و تابلو بلوار ایرج یزدانبخش رونمایی می‌شود.
منبع: شهرآرا نیوز